مودم ماهواره ای کوالکام و تراشه رادیویی اپل کالبدشکافی آیفون ۱۴

به گزارش خط رند ۹۱۲، بررسی وبسایت iFixit از قطعات بکار رفته در مدلهای آیفون ۱۴، نشان داده است جدید ترین نسل این گوشی پرچمدار حاوی یک تراشه مودم کوالکام و تراشه های طراحی سفارشی اپل است.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، اپل مدلهای آیفون ۱۴ را روز جمعه ارائه کرد. یکی از قابلیت های مهم این گوشی، امکان اتصال به ماهواره برای ارسال پیامهای اضطراری در حالی است که وای فای یا شبکه سلولاری برای اتصال وجود ندارد.

اپل اوایل ماه میلادی جاری اعلام نمود که مدلهای آیفون ۱۴ حاوی سخت افزاری جدیدی هستند که امکال ارسال پیام اضطراری را فراهم می کنند و اپل می خواهد با یک بروزرسانی نرم افزاری در نوامبر، این سرویس را فراهم آورد اما این شرکت به جزئیات سخت افزار ویژه ماهواره در این گوشی اشاره نکرده بود.

وب سایت iFixit که قطعات آیفون و محصولات الکترونیکی دیگر را تحلیل و بررسی می کند تا راحتی تعمیر آنها را ارزیابی کند، این دفعه سراغ مدل آیفون ۱۴ پرو مکس رفت و بررسی این وبسایت نشان داد در این گوشی یک تراشه مودم ایکس ۶۵ کوالکام وجود دارد.

تراشه کوالکام، اتصال ۵G برای شبکه های سلولاری را فراهم می آورد اما قادر می باشد از باند ان ۵۳ استفاده نماید که باند مورد استفاده توسط ماهواره های شرکت گلوبال استار است.

بر اساس گزارش رویترز، گلوبال استار اوایل ماه میلادی جاری توافقی با اپل را اعلام نمود که تحت این قرارداد، اپل از ۸۵ درصد ظرفیت شبکه ماهواره ای گلوبال استار برای فراهم کردن امکان ارسال پیام اضطراری جدید استفاده می نماید.

اپل در اطلاعیه ای به رویترز اعلام نمود سخت افزار و نرم افزار اختصاصی بیشتری در آیفون ۱۴ برای قابلیت ارسال پیام جدید وجود دارد. آیفون ۱۴ دارای یک قطعه فرکانس رادیویی سفارشی و نرم افزار جدیدی است که کاملا توسط اپل طراحی شده اند و به اتفاق، امکان ارسال پیام اضطراری بوسیله ماهواره در مدل های جدید آیفون ۱۴ را فراهم می کنند.