با قابلیت دو سیم کارته بودن؛ افزایش امنیت در ارتباطات با ساخت مودم های صنعتی

خط رند ۹۱۲: خط رند ۹۱۲: یک شرکت دانش بنیان با ساخت مودم های صنعتی و تجهیزات ارتباطات ویژه صنایع با امنیت بالا، علاوه بر رفع نیازهای آنها در این عرصه، از امکان هک شدن سامانه های صنعتی نیز جلوگیری می کند.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از وزارت علوم، یکی از نیازهای امروزه کسب وکارها، استفاده از ابزارهای ارتباطی مانند مودم است اما با گسترش ارتباطات و فناوری اطلاعات، امنیت این تجهیزات بیش از پیش اهمیت دارد. در همین راستا شرکت طیف پردازان اسپادانا با تمرکز بر ساخت مودم های صنعتی داخلی با فناوری پیشرفته، گام مهمی در خودکفایی داخلی این محصول برداشته است.
محمد نصر آزادانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، در همین راستا ضمن اشاره به محصول دانش بنیان با فناوری پیشرفته این شرکت اظهار داشت: مودم روتر کوآدریک ساخت این شرکت، مودم دو سیم کارته همراه با ورودی و خروجی مجزا و قدرت بالای وای فای جزو محصولات این شرکت است که بطور خاص برای مصارف صنعتی همچون اتوماسیون صنعتی به کار می آید. دو سیم کارته بودن این تجهیز به کاربر این امکان را می دهد که در صورت قطع ارتباط یک سیمکارت، ارتباط تجهیز با محیط بیرونی بوسیله سیمکارت دیگر ادامه پیدا کند.
وجود ورودی و خروجی مجزا نیز موجب می شود تجهیز به دستگاه های مختلف وصل شده و نقش گیت وی (GATEWAY) را ایفا کند. باید توجه داشت که این تجهیز مقدمه ای بر استفاده از اینترنت اشیا در شرکت های صنعتی است. امروزه استفاده از اینترنت اشیا و هوش مصنوعی به عاملی کلیدی در موفقیت کسب وکارها در جهان رقابتی تبدیل گشته است.
مدیرعامل شرکت طیف پردازان اسپادانا مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با اشاره به دانش بنیان بودن این محصول اظهار داشت: فناوری استفاده شده در این تجهیز بسیار پیچیده و پیشرفته بوده و در تولید آن هیچ نوع کپی برداری نشده است. بعلاوه این محصولات سطح امنیت بالایی برخوردار دارد و استفاده از آنها، از امکان هک شدن تجهیزات جلوگیری خواهدنمود.
یکی از خاصیت های مهم این محصول، نیاز نداشتن به «ریپیتر» (تجهیزی برای تقویت قدرت سیگنال) است. وقتی یک محصول بخواهد ارتباط وای فای با شبکه داشته باشد، نیاز به استفاده از این تجهیز دارد که جداگانه روی تجهیز نصب می شود و هزینه بالایی دارد بدین سبب استفاده از این دستگاه دانش بنیان داخلی، صرفه جویی قابل توجهی را برای مصرف کنندگان بدنبال خواهد داشت. آنتن این تجهیز که بسیار نسبت به نمونه های خارجی قوی تر است، بطورکامل توسط این شرکت دانش بنیان ایرانی طراحی و تولید شده که بردی به شعاع ۴۰۰ متری در محیط باز و قدرت سیگنال دو برابری نسبت به رقبا دارد.
نصر آزادانی با اشاره به قیمت کمتر این تجهیز نسبت به نمونه خارجی نیز اظهار داشت: قیمت محصول حداقل ۲۰ درصد کمتر از نمونه خارجی است. ضمانت یک ساله و خدمات بعد از فروش طولانی مدت و در دسترس از دیگر خاصیت های تجهیزات ساخت این شرکت است. مدت این خدمات بعد از فروش در بعضی از قراردادهای منعقد شده به ۱۰ سال نیز می رسد که نشان از اعتماد و اطمینان نسبت به کیفیت محصول طراحی و تولید شده داخلی دارد.
وی با اعلان اینکه سالانه ۱۲۰ هزار دستگاه از این نوع مودم در کشور مصرف می شود، اظهار داشت: این شرکت در تلاش است تا علاوه بر گسترش سهم بازار خود در داخل کشور، گامی های مؤثری برای صادرات به کشورهای همسایه بردارد.
مدیرعامل شرکت طیف پردازان اسپادانا اظهار داشت: حضور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان تأثیر بسیاری در رشد شرکت های دانش بنیان و فناور خصوصاً در آغاز مسیر دارد.

منبع: