توسط خانه نوآوری ایران صورت گرفت؛ عرضه توانمندی های فناورانه کشاورزی و غذای ایرانی در کنیا

به گزارش خط رند ۹۱۲، با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در نهمین دوره نمایشگاه کشاورزی و صنایع وابسته کنیا، بیشتر از ۱۶ شرکت دانش بنیان و فناور ایران توانمندی هایشان را ارائه کردند.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، پاویون شرکتهای دانش بنیان در نهمین دوره نمایشگاه کشاورزی و صنایع وابسته کنیا از تاریخ ۲۳ تا ۲۷ خرداد ماه ۱۴۰۳ توسط خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا (iHiT) و با حمایت معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان در شهر نایروبی پایتخت کشور کنیا برگزار گردید.
در این پاویون ۱۶ شرکت دانش بنیان ایرانی در حوزه های مختلف کشاورزی، همچون پهپاد کشاورزی، تکنولوژی پایش ماهواره ای، بذرهای هیبریدی، کودهای ارگانیک، تکنولوژی جنین گاوی، صنایع غذایی و بسته بندی در نهمین دوره نمایشگاه کشاورزی کنیا (Afritech Africa) به معرفی محصولات و توانمندی های خود پرداختند.
نهمین نمایشگاه کشاورزی کنیا با حضور بیشتر از ۲۰ کشور دنیا و با هدف رفع خلأهای موجود در این اکوسیستم برگزار گردید. این رویداد فرصت مغتنمی بود تا جدید ترین فناوری های کسب شده توسط شرکتهای دانش بنیان ایرانی به معرض نمایش گذاشته شود و ارتباطات تجاری این حوزه در خارج از کشور و بخصوص قاره آفریقا تقویت شود.
هماهنگی های لازم جهت برگزاری جلسات و مذاکرات تجاری با مشتریان بزرگ بخش خصوصی و دولتی کنیا، بازدید از مزارع و کارخانه های فعال در این عرصه، بخشی از خدماتی است که به این شرکت ها عرضه شده است.
حضور قوی ایران برای نخستین بار در این رویداد بین المللی با استقبال بسیار زیاد فعالان و بازیگران حوزه کشاورزی این کشور مواجه گردید.

منبع: