رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه: طرح ریجستری گوشیهای مسافری ۳۰ اردیبهشت تمام می شود

به گزارش خط رند ۹۱۲ رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور اظهار داشت: طی چند روز گذشته تلفن همراه حدود ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته و از ۶۰ الی ۷۰ مدل تلفن همراه موجود در بازار فقط ۲۰ الی ۳۰ مدل آن توسط فروشندگان عمده به فروش می رسد.
محمد مهدی غفوریان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در مورد سرانجام رجیستری گوشیهای مسافری اظهار داشت: وضعیت بازار تلفن همراه چندان مشخص نمی باشد، ضمن اینکه طرح ریجستری گوشیهای مسافری ۳۰ اردیبهشت ماه تمام می شود و به سایت گمرک متصل می شود تا فقط مسافران واقعی بتوانند تلفن همراه وارد کنند.
ایشان در ادامه اضافه کرد: خرید فروش تلفن همراه بنابراین به شدت افت کرده و اغلب عمده فروشان بزرگ از فروش تلفن همراه خودداری می کنند چون می دانند پس از این تاریخ و آخر طرح ریجستری گوشیهای مسافری می توانند اجناس خویش را با قیمت بالاتری به فروش برسانند.
غفوریان در ادامه از افزایش قیمت تلفن همراه طی چند روز گذشته اطلاع داد و اظهار داشت: طی چند روز گذشته تلفن همراه حدود ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته و از ۶۰ الی ۷۰ مدل تلفن همراه موجود در بازار فقط ۲۰ الی ۳۰ مدل آن توسط فروشندگان عمده به فروش می رسد.
رئیس کمیته تخصصی تلفن همراه کشور پیش بینی خود از شرایط بازار تلفن همراه بعد از بسته شدن سایت رجیستری برای گوشیهای مسافری را اینگونه عنوان کرد: اگر این سایت بسته شود به جهت کاهش و کمبود کالا افزایش قیمت خواهیم داشت و احتمالاً گوشیهای مسافری از این پس فقط به مسافران واقعی تعلق بگیرد و نه کد ملی افراد.
رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی البرز اظهار نمود: فقط باید صبر نماییم تا ببینیم چه اتفاقی رخ می دهد و شرایط به چه گونه ای پیش می رود.