در حاشیه جلسه دولت همتی: گام تا دوهفته دیگر اجرایی می شود

به گزارش خط رند ۹۱۲ رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: طرح «گام» در شورای پول و اعتبار تصویب شده و اگر تا دو هفته دیگر جزئیات آن هم در این شورا تصویب شود برای اجرای آن اقدام می نماییم.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به سخنان رئیس جمهوری در یزد درباره ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار فساد و هم بدهی ۹۴۷ میلیون دلاری نهادی به دولت اظهار نمود: آن بخشی که مربوط به ما بود را توضیح دادیم و گفتیم که ۱۹.۳ میلیارد دلار تامین ارز شده بود و در ازای آن ۱۷.۸ میلیارد دلار کالا وارد شده و آنچه که خرج وارادت نشده است را به سازمان تعزیرات سپرده ایم تا پیگیری کنند.
وی در پاسخ به پرسشی درباره طرح «گام» اظهار نمود: ما به دنبال راهکاری هستیم برای تامین واحدهای تولیدی که غیر از استفاده از نقدینگی و افزایش آن در کشور باشد. این گام گواهی های اعتباری است که بانک ها برای تامین زنجیره تولید صادر می کنند تا واحدهای تولیدی که در زنجیره تامین قرار می گیرند از آن استفاده کنند بدون آنکه به نقدینگی کشور افزوده شود که کلیت این طرح شب گذشته در شورای پول و اعتبار تصویب گردید و اگر تا دو هفته دیگر جزئیات آن در این شورا تصویب شود اجرای آنرا آغاز می نماییم. این کار چیزی شبیه ال سی داخلی است که تضمین دارد و در بورس هم قابل خرید و فروش خواهد بود.
همتی با اشاره به اقدام بانک مرکزی برای ایمن سازی رمز دوم کارت های بانکی، اظهار داشت: ما تصمیم گرفتیم که از اول دی ماه این کار را انجام دهیم و قرار هم نیست که هیچ هزینه ای از مشتری ها گرفته شود.
رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این پرسش که خبر مربوط به هک حساب های بانکی درست است یا خیر، اظهار داشت: نه. این همان موضوعی است که مربوط به فیشینگ است اما فکر کرده بودند که هک است. از اول دی ماه با اجرایی شدن عرضه رمز دوم یکبارمصرف بانکی تا ۹۵ درصد از این موارد دیگر رخ نخواهد داد.