اپل برای ارتقای سیری یک استارتاپ هوش مصنوعی خرید

خط رند ۹۱۲: شرکت اپل برای ارتقای دستیار هوشمند صوتی مخصوص خود موسوم به ˮسیریˮ(Siri) و اطمینان از اینکه اطلاعات درستی را در پاسخ به درخواست های کاربران عرضه نماید مبادرت به تصاحب یک استارتاپ هوش مصنوعی کانادایی کرده است.
به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، اپل پیوسته به تلاش خود برای تصاحب و دستیابی به کارهای استارتاپ های هوش مصنوعی ادامه می دهد و این دفعه برای بهبود عملکرد “سیری” دست به این کار زده است.
خبرگزاری بلومبرگ می گوید شرکت اپل تأیید کرده است که اخیرا استارتاپ “Inductiv” که یک شرکت مستقر در کانادا است و از هوش مصنوعی برای تصحیح داده ها استفاده می نماید و به نوبه خود، فناوری یادگیری ماشین را بهبود می بخشد، تصاحب کرده است.
اپل در مورد برنامه های خود و استاندارد خود که متکی به خرید گاه به گاه شرکت های کوچکتر فناوری است، توضیحی نداده است، اما بنظر می رسد این دفعه، تمرکز روی “سیری” است.
بنظر می رسد سازنده آیفون توجه ویژه ای به بهبود عملکرد و درک دستیار صوتی دارد، چونکه بتازگی یک استارتاپ دیگر موسوم به “Voysis” را برای تقویت درک زبان طبیعی “سیری” خریداری کرد.
حالا داده های تمیز با تصحیح اطلاعات “سیری”، احتمال اینکه اطلاعات زائد بتوانند آنرا سردرگم کند، کم می کنند.
اپل این اواخر اخیر مصمم به به روزرسانی “سیری” بوده و با استخدام “جان جیاناندرا” رهبر سابق هوش مصنوعی گوگل یک موج جدید به وجود آورده است.
گفته می شود ممکنست مدتی طول بکشد تا “جیاناندرا” و استارتاپ هایی مانند “Inductiv” آنچه را که قصد انجام آنرا دارند، فاش کنند. اپل به تدریج بوسیله خاصیت هایی مانند “Deep Fusion” بیشتر هوش مصنوعی را به محصولات خود منتقل می کند، اما “سیری” هنوز برای رقابت با دستیارهای صوتی پیشرفته ای مانند الکسای آمازون یا دستیار گوگل، راه زیادی در پیش دارد.

منبع: