برای هوشمندسازی شهرها ؛ دسترسی به داده های سیستم واکنش به تهدید مغز میسر شد

خط رند ۹۱۲: پژوهشگران استرالیایی با تجهیز یک دوچرخه برقی به سیستم اسکن مغز موفق به دسترسی به داده های سیستم واکنش به تهدید انسان شدند تا از آن برای افزایش امنیت افراد استفاده گردد.

به گزارش خط رند ۹۱۲ به نقل از نیواطلس، سیستم مورد اشاره با بررسی کارهای مغز می تواند داده های مربوط به واکنش مغز به تهدیدهای آنی را یافته و آنها را جمع آوری کند.
سیستم مورد اشاره که مانند یک کلاه ایمنی بر روی سر دوچرخه سوار قرار می گیرد با جمع آوری داده های مغزی به پیشبرد طرح هایی مانند هوشمندسازی زیرساخت های شهرها برای حفظ ایمنی عابران پیاده در زمان عبور وسایل نقلیه خودران کمک خواهدنمود.
بر اساس داده های این سیستم می توان جاده ها، خیابان ها و دیگر مسیرهای رفت و آمد شهرهای هوشمند را با دقت زیادی طراحی کرد. علاوه بر این، از این طریق می توان سرعت مناسب حرکت وسایل نقلیه در شهرهای هوشمند را برآورد کرد.
الکترودهای نصب شده بر روی این اسکنر فعالیت الکتریکی پشت مغز در زمان دوچرخه سواری را بررسی می کنند. تصمیم گیری در زمان وقوع بحران یا مشکل ناگهانی معمولاً در این بخش از مغز صورت می گیرد. سپس، داده های جمع آوری شده به یک لپ تاپ که در جلوی دوچرخه قرار دارد، ارسال می شود و در صورتیکه تحلیل داده ها نشان دهد مغز دوچرخه سوار از هشیاری لازم برخوردار نیست، موتور دوچرخه فعال می شود تا احتمال وقوع حادثه کاهش یافته و امنیت دوچرخه سوار بهتر تامین شود.

منبع: